Dediščina prve svetovne vojne: reprezentacije in reinterpretacije

Urednik: Božidar Jezernik, Jurij Fikfak
Knjiga prinaša premisleke o dediščini in dediščinah prve svetovne vojne in tako načenja ter prevprašuje nekatere procese dediščinjenja, produkcijo in spremembo dediščinskega statusa objektov, spomenikov, spomeniških parkov, nenazadnje tudi recepcije in rabo osrednjih osebnosti tega časa, kot sta bila na primer Gavrilo Princip in Rudolf Maister. Prav tako obravnava tudi dediščinsko razvojne usmeritve, predvsem v turizmu in kontekstu komemoracije 100-letnice vélike vojne.

Leto izida: 2021

Zbirka: Zupaničeva knjižnica

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani