Karol Glaser. Prvi slovenski doktor sanskrta

Avtor: Vlasta Pacheiner Klander
Karel Glaser je pri sistematičnem prenosu kompleksne tvarine, kakršen je opus staroindijske nematerialne kulturne dediščine, v slovenski jezik in njegovo kulturno podstat resnično oral ledino. Njegov opus je, upoštevajoč vse razmere, ki izhajajo bolj ali manj neposredno iz biografije, impresiven in soliden ter upravičeno deležen premišljene, eksaktne in hkrati kritične analize. S pričujočim delom slovenska javnost prvič dobiva celovit in s primarnimi viri izostren vpogled v proces njegovega dela in razmišljanja, saj monografija uspe prodreti v samo bistvo prepleta Glaserjevega življenja z njegovim znanstvenim delom – njen predmet se namreč tiče prav tistega aspekta Glaserjevega strokovnega udejstvovanja, ki je bil njegova prva in glavna strast ter zato gonilna sila za malodane vsemi življenjskimi in strokovnimi vzgibi.

Leto izida: 2017

01. 07. - 10. 07. 2024

Julijski Karierni tabor za študentke in študente Univerze v Ljubljani

26. 06. 2024