Občutki mest: antropologija, umetnost, čutne transformacije

Urednik: Blaž Bajič, Rajko Muršič, Sandi Abram
Monografija Občutki mest: Antropologija, umetnost, čutne transformacije prinaša v slovenski akademski prostor nekatere novejše raziskovalne in umetniške pristope k čutnemu doživljanju sodobnih urbanih krajin, osvetljuje pa tudi pretekle čutne zaznave in spomine nanje v izbranih mestih. Znanstvena besedila s področja kulturne antropologije, njenih podved, kot sta čutna in urbana antropologija, ter sorodnih disciplin, predvsem kulturne zgodovine, kulturologije, etnomuzikologije in raznoterih posthumanističnih filozofij, se na inovativen način prepletajo z eksperimentalnimi in umetniškimi prispevki ter interdisciplinarnimi interpretacijami čutnih zaznav. Zaradi vsebinske razsežnosti, empirične bogatosti in metodološke raznolikosti bo zbornik predstavljal temeljno čtivo za vse, ki se zanimajo za sodobne, kritične, družbeno angažirane in nekonvencionalne teorije ter prakse urbanih prostorov in njihovih protislovij skozi vseh pet človeških čutil.

Leto izida: 2022

Zbirka: Zupaničeva knjižnica

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani