Slovenščina po korakih: Veronika Deseniška

Urednik: Magda Lojk, Matej Klemen, Mateja Lutar
Avtor: Eva Šprager, Karin Marc, Polona Liberšar, Sanja Pirc, Saša Vojtech Poklač
Zgodba o ljubezni med grofom Friderikom II. in Veroniko Deseniško je ena največjih ljubezenskih zgodb v slovenski zgodovini. On je bil sin vplivnega vladarja, ona pa podeželska plemkinja. Njuna ljubezen je bila tako močna, da je nič ni moglo ustaviti. Spoznajte politične igre in ljubezenske odnose, ki so se dogajali v času grofov Celjskih in so vodili v konec te pomembne dinastije. Ob besedilih so tudi naloge, s katerimi lahko preverite razumevanje zgodbe in ponovite besedišče.

Leto izida: 2023

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo