Dogodek odpade: Vabilo na gostujoči predavanji o antični polihromiji dr. Eliane Siotto

Predavanji dr. Eliane Siotto o antični polihromiji (15. in 16. 11. 2023, na Oddelku za arheologijo FF UL in ZVKDS) sta zaradi smrti v družini odpovedani.

Hvala za razumevanje!

____________

Oddelek za arheologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije in Slovensko arheološko društvo vabijo na gostujoči predavanji o antični polihromiji dr. Eliane Siotto (Consiglio Nazionale delle Ricerche, Istituto di Scienza e Tecnologie dell’Informazione “A. Faedo”, Visual Computing Lab, Pisa).

Prvo predavanje dr. Eliane Siotto z naslovom Analiziranje antične polihromije in rimskih sarkofagov: metodološki pristopi in rezultati raziskav (Analysing Ancient Polychromy and Roman Sarcophagi: Methodological Approaches and Research Outcomes) bo potekalo v sredo, 15. 11. 2023, ob 9.00–10.30 v mansardi Restavratorskega centra ZVKDS, Poljanska cesta 40, Ljubljana.

Drugo predavanje z naslovom Razkrivanje antične polihromije: oblikovanje raziskav in metodologija (Unveiling Ancient Polychromy: Research Design and Methodology) bo potekalo v četrtek, 16. 11. 2023, ob 9.40–11.15 v predavalnici P6 Oddelka za arheologijo UL FF, Zavetiška 5, Ljubljana.

Predavanji bosta v angleškem jeziku.

Predavanji potekata tudi v nizu Gostujočih predavanj ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti.

Vabljeni!