Gostujoči predavanji o rimski vojski na Iberskem polotoku

Vabimo vas na gostujoči predavanji prof. dr. Joséja Manuela Coste-Garcíe z Univerze v Salamanci, ki bosta potekali v predavalnici P6 Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete, Zavetiška 5, Ljubljana.

Prvo predavanje z naslovom Arheološka obravnava sledov rimske vojske v Hispaniji. Prvi del: Osvojitev Iberije (3.–1. stoletje pr. n. št.) / An archaeological approach to the Roman army in Hispania. Part I: The Conquest of Iberia (3rd–1st c. BC) bo potekalo v torek, 20. 2. 2024, od 13. do14. ure.

Drugo predavanje z naslovom Arheološka obravnava sledov rimske vojske v Hispaniji. Drugi del: T.i. exercitus Hispanicus cesarskega obdobja (1.–4. stoletje n. št.) / An archaeological approach to the Roman army in Hispania. Part II: The so-called exercitus hispanicus of imperial times (1st c. BC–4th c. AD) bo v torek, 5. 3. 2024, od 13. do 14. ure.

Predavanji bosta v angleškem jeziku.

Predavanji sodita v niz Gostujočih predavanj ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti.

Vabljeni!