Gostujoči predavanji o srednjeveški arheologiji prof. dr. Krešimirja Filipca

Vabimo vas na gostujoči predavanji prof. dr. Krešimirja Filipca z Univerze v Zagrebu, ki bosta potekali v prostorih Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete, Zavetiška 5, Ljubljana:

• Poznoantično in karolinško cerkveno središče v Loboru (Hrvaško Zagorje), sreda, 13. 12. 2023, ob 11.20–12.55, predavalnica P5;
  • Avarskodobna grobišča s preloma 8. v 9. stoletje v severni Hrvaški s posebnim ozirom na slovansko žgano grobišče v Belišću, četrtek, 14. 12. 2023, ob 13.00–14.35, predavalnica P6.

Predavanji bosta v hrvaškem jeziku. Spremljati ju bo mogoče tudi na daljavo preko videokonferenčne platforme Zoom: sreda, četrtek

Predavanji sodita v niz Gostujočih predavanj ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti

Vabljeni!

Plakat 1