Odprta znanost v programu Obzorje Evropa - Načrt ravnanja z raziskovalnimi podatki, 2. del

V četrtek, 21. 4. 2022, bo ob 10. uri potekal 2. del predavanja z naslovom Odprta znanost v programu Obzorje Evropa: Načrt ravnanja z raziskovalnimi podatki, 2. del. Predavanje o izdelavi načrta za ravnanje z raziskovalnimi podatki je namenjeno raziskovalkam in raziskovalcem ter osebju, ki se na raziskovalnih institucijah ukvarja s pomočjo pri prijavi projektov. Potekalo bo prek telekonferenčnega sistema Zoom in bo trajalo približno 45 minut. Predstavitev se bo do razprave snemala in bo na voljo za kasnejši ogled na YouTube kanalu CTK UL. Povezavo do Zooma boste prejeli zjutraj na dan predstavitve.

V drugi predstavitvi bodo predstavili sledeče teme:

- vrste podatkov in njihovi formati,

- izvor podatkov (provenienca),

- deljenje podatkov po načelih FAIR – metapodatki,

- deljenje podatkov po načelih FAIR – odprtost podatkov,

- deljenje podatkov po načelih FAIR – licenciranje podatkov in metapodatkov,

- geslovniki, šifranti, taksonomije, ontologije,

Na predavanje se prijavite na spletni povezavi.

Če ste zamudili prvo predavanje CTK UL o načrtu ravnanja z raziskovalnimi podatki, ki je bil izveden 7. 4. 2022, si boste lahko ogledali posnetek, ki bo v kratkem objavljen na YouTube kanalu CTK UL.

19. 10. 2020

03. 09. 2020