Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1236. sestanek, ki bo v ponedeljek, 4. decembra 2023, ob 18. uri v predavalnici 325. Na temo Rezijanske pravljice ob 50. obletnici zbirke M. Matičetova Zverinice iz Rezije (1973–2023) bodo predavale Luigia Negro, Kulturno društvo Muzej rezijanskih ljudi, Solbica, Italija; predsednica društva in pripovedovalka, doc. Suzi Bricelj, UL ALUO; pedagoginja, smer ilustracija in prof. dr. Milena Mileva Blažić, UL PEF; humanistika, literarne vede.

Kratek povzetek:

Predstavitev zbirke rezijanskih pravljic Zverinice iz Rezije ob 50-letnici, ki jih je zbiral, prevajal in urejal akademik dr. Milko Matičetov (1919–2014).  V nadaljevanju bo doc. Suzi Bricelj predstavila likovni projekt študentov ilustracije ALUO, ki so ilustrirali izbrane rezijanske pravljice. Luigia Negro bo v rezijanščini – slovenskem narečju – pripovedovala izbrane pravljice iz antologije.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor