Smo pripravljeni na izzive? Širitev in reforma EU v času svetovnih kriz

Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve in nemško veleposlaništvo v Ljubljani vabita na pogovor s slovensko in nemško zunanjo ministrico Tanjo Fajon in Annaleno Baerbock.

V moderirani razpravi bosta govorili o izzivih, s katerimi se trenutno sooča Evropska unija, zlasti o pripravi Unije na nadaljnjo širitev tako z vidika notranjih reform kot pripravo držav kandidatk na članstvo. Ministrici bosta spregovorili o vlogi EU kot globalnega akterja v kontekstu vse bolj zahtevnega geopolitičnega okolja ter o skupnih pobudah Slovenije in Nemčije.

Vabljeni v torek, 5. decembra 2023, od 14.30 do 16.00, v Center Rog (Trubarjeva 72, Ljubljana).

Dogodek je brezplačen, prijava je obvezna najpozneje do nedelje, 3. decembra 2023, do 23:59. Prijavite se na tej povezavi.

Pogovor bo potekal v angleščini s tolmačenjem v slovenščino.

Prevzem akreditacij vsaj 15 minut pred začetkom ob predložitvi osebnega dokumenta s fotografijo.

Za dodatne informacije pišite na pr.mzz@gov.si ali pokličite +386 1 478 2354.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor