Spletna pogovora: Dileme o cepljenju

Ker na Univerzi v Ljubljani zaupamo v znanost in odprti dialog, bomo v ponedeljek in torek, 4. in 5. oktobra 2021, oba dneva ob 17. uri, organizirali spletna pogovora z naslovom Dileme o cepljenju. Oba pogovora bomo prenašali na YouTube kanalu Univerze v Ljubljani, udeležba bo mogoča tudi prek aplikacije ZOOM, kjer bo mogoče zastavljati tudi vprašanja (več informacij o udeležbi prek zoom-a bo znanih kmalu). Od torka do četrtka, od 5. do 7. oktobra, Univerza v Ljubljani v sodelovanju z Zdravstvenim domom Ljubljana organizira tudi cepljenje za študentke, študente in zaposlene. Več informacij najdete tukaj.

Dileme o cepljenju: študenti študentom

Na prvem pogovoru – Dileme o cepljenju: študenti študentom – bodo sodelovale študentke in študenti, in sicer:

• predstavnik projekta Imuno (Javnozdravstveni projekt, ki deluje v okviru Društva študentov medicine Slovenije in združuje študente različnih naravoslovnih fakultet Univerze v Ljubljani. Namen projekta je izobraziti javnost o pomenu cepljenja, ji predstaviti njegovo varnost in učinkovitost ter doseči ustrezno precepljenost populacije.),
  • svetnica ŠS UL, članica ŠS Fakultete za farmacijo UL in študentka laboratorijske biomedicine Marjeta Lipužič,
  • nekdanji senator in svetnik ŠS UL ter študent farmacije Jaka Vrevc Žlajpah.

Pogovor bo moderiral novoizvoljeni senator ŠS UL Anžej Tomaž Hvala.

Vabljeni v ponedeljek, 4. oktobra 2021, ob 17. uri. Pogovor bomo prenašali na YouTube kanalu Univerze v Ljubljani, udeležba bo mogoča tudi prek aplikacije ZOOM, kjer bo mogoče zastavljati tudi vprašanja (več informacij o udeležbi prek zoom-a bo znanih kmalu).

Dileme o cepljenju: profesorji študentom

Na drugem pogovoru – Dileme o cepljenju: profesorji študentom – bodo sodelovali novoizvoljeni rektor UL prof. dr. Gregor Majdič, bodoča prorektorica prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat ter profesorice in profesorji UL, predstavnice in predstavniki medicinske in pravne stroke:

• prof. dr. Gregor Majdič, rektor Univerze v Ljubljani in profesor za fiziologijo na Veterinarski fakulteti Univerze v Ljubljani,
  • prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat, prorektorica Univerze v Ljubljani in profesorica sociologije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani,
  • prof. dr. Tatjana Avšič Županc, profesorica za mikrobiologijo in imunologijo na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani in članica Slovenske akademije znanosti in umetnosti,
  • prof. dr. Alojz Ihan, profesor za mikrobiologijo in imunologijo na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani,
  • prof. dr. Saša Zagorc, profesor za ustavno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani.

Vabljeni v torek, 5. oktobra 2021, ob 17. uri. Pogovor bomo prenašali na YouTube kanalu Univerze v Ljubljani, udeležba bo mogoča tudi prek aplikacije ZOOM, kjer bo mogoče zastavljati tudi vprašanja (več informacij o udeležbi prek zoom-a bo znanih kmalu).

Cepljenje za študentke, študente in zaposlene

Univerza v Ljubljani v sodelovanju z Zdravstvenim domom Ljubljana organizira cepljenje za študentke, študente in zaposlene. Cepljenje bo potekalo od torka do srede, od 5. do 7. oktobra 2021. Več informacij najdete tukaj.

19. 10. 2020

03. 09. 2020