Tomer Gardi: Jezikovni nomad, pogovor z avtorjem in literarno branje

V torek, 29. 3. 2022, ob 19. uri (AGRFT, Aškerčeva 5, Velika gledališka dvorana) vabljeni na dogodek z naslovom Tomer Gardi: Jezikovni nomad. Izraelski pisatelj Tomer Gardi bo bral iz romana Eine runde Sache, ki je pravkar prejel prestižno nagrado knjižnega sejma v Leipzigu 2022. Besedilo s humorjem in melanholijo obravnava problematična razmerja umetnosti do dejanskosti, resnice ter oblasti, kakor se izrisujejo pred ozadjem postkolonializma, medkulturnosti in večjezičnosti. Pogovor, ki se uvršča v cikel pogovorov »Humanizem, & mi«, bo vodila prof. dr. Špela Virant.

31. 3. 2022 od 16. do 19. ure pa bo na Študijskem odru 1, AGRFT, Aškerčeva 5, Ljubljana potekala literarna delavnica s Tomerjem Gardijem.

Dogodek organizirajo Filozofska fakulteta UL, UL AGRFT, Goethe-Institut Ljubljana in DAAD.