Vabilo na gostujoče predavanje na Oddelku za arheologijo

V okviru 100. obletnice študija arheologije na Filozofski fakulteti, ki jo obeležujemo v študijskem letu 2023/2024, na Oddelku za arheologijo Filozofske fakultete organizirajo niz gostujočih predavanj, namenjenih tako študentom kot tudi strokovnjakom s področja arheologije in z njo povezanih ved ter zainteresirani javnosti.

Prvo srečanje v nizu Gostujoča predavanja ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti bo v sredo, 25. oktobra 2023, med 14.40 in 16.15. Predavanje bo v angleškem jeziku in bo potekalo v predavalnici P5 Oddelka za arheologijo (FF UL), Zavetiška 5, Ljubljana:

Anthony Baragona (Univerza za uporabne umetnosti Dunaj, Oddelek za konservatorstvo)

Celovite arheometrične metode raziskovanja grajenega okolja starorimske civilizacije: ometi in malte iz Ostie / Comprehensive Archaeometric Methods in Researching the Built Environment of the Ancient Roman Civilization: Plasters and Mortars from Ostia.

Prisrčno vabljeni!