Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Viš. znan. sod. dr. Gregor Moder in doc. dr. Bara Kolenc sta v aprilu 2024 gostovala v ZDA in Kanadi. Na univerzah Stanford, Berkeley, Chicago/InterCcECT, Harvard, Toronto in Duke sta predavala o temi alienacije. Gostovanje je potekalo v okviru raziskovalnega projekta Zgodovina in dediščina jugoslovanske socialne filozofije (1960–1990).

Viš. znan. sod. dr. Gregor Moder trenutno zaključuje večmesečno gostovanje na univerzi Princeton. Na spodnjih povezavah si lahko ogledate napovednike za predavanja in njihovo vsebino:

Gregor Moder, Baltimore

Gregor Moder, Princeton

Gregor Moder in Bara Kolenc, Stanford

Gregor Moder in Bara Kolenc, UIC

Bara Kolenc, Harvard

Gregor Moder, Harvard

Bara Kolenc, Toronto

Gregor Moder, Toronto

Gregor Moder in Bara Kolenc, Duke

Gregor Moder, Princeton

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja