Jezikovna fotoorientacija na Oddelku za prevajalstvo

Ena od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je bila v tolmaškem laboratoriju na Oddelku za prevajalstvo.

V okviru dogodkov ob evropskem dnevu jezikov je Hiša Evropske unije v sodelovanju z Mestno zvezo tabornikov Ljubljana v petek, 22. 9., v Ljubljani organizirala Jezikovno fotoorientacijo za osnovnošolce, srednješolce in splošno javnost. Eno od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je predstavljal tolmaški laboratorij na Oddelku za prevajalstvo, ki ga je ta dan obiskalo okrog 400 mladih z različnih slovenskih osnovnih in srednjih šol.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.