Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

27. in 28. junija sta na Filozofski fakulteti v organizaciji programske skupine Slovenska zgodovina in revije Contemporary European History potekala zasedanje uredniškega odbora revije in delavnica o objavljanju v uglednih revijah, ki izhajajo v angleščini (PROGRAM).

Na delavnici so poleg urednikov Contemporary European History sodelovali še zgodovinarke in zgodovinarji iz Srbije, Romunije, Hrvaške in Slovenije. Udeležilo se je je tudi devet doktorskih študentk in študentov in postdoktorandk iz univerz in raziskovalnih inštitutov na Češkem, Hrvaškem, Italiji in Sloveniji, ki so sodelovali v individualnih konzultacijah z uredniki.

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu

Dominique Kirchner Reill Univerza v Miamiju

Sing-a-Vision: izzivi so končani, spomini posejani

Uvodni govor dekanje na zaključni prireditvi Sing-a-Vision