Nova publikacija: Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem

Pri Založbi Univerze v Ljubljani je izšla publikacija Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem. Publikacija je nastala na podlagi raziskovalnega dela, ki je potekalo v sklopu Etnološkega tabora treh dolin 2021, ki ga Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete že nekaj let zapored organizira na Solčavskem.

Pogledi od blizu so nastali v dialogu študentk in študentov etnologije in kulturne antropologije, mentorjev in mentoric ter domačink in domačinov. Skozi premisleke o prometu in infrastrukturi, dediščini, glasbi in lokalnih društvih, Pogledi v ospredje postavljajo perspektive mladih Solčavanov in Solčavank.
Vabimo vas k branju!

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.