Obisk italijanskega veleposlanika

V četrtek, 9. 3. 2023, je Filozofsko fakulteto obiskal italijanski veleposlanik Nj. Eks. Carlo Campanile. Sprejela ga je dekanja prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljale pa so jo lekt. Tiziana Molle, doc. dr. Jana Kenda in izr. prof. dr. Tamara Južnič Mikolič. G. veleposlanik in dekanja sta nagovorila študentke in študente, nato pa je sledil pogovor s sestrama Andro in Tatiano Bucci, ki sta preživeli deportacijo v Auschwitz in sta eni od redkih še živečih prič holokavsta. Pogovor je vodil dr. Matteo Perissinotto, prisotni pa so bili tudi profesorji z Oddelka za prevajalstvo in Oddelka za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete.

27. 02. 2024

Otvoritev razstave Intija Ocóna Jaz sem s tabo, moja Nikaragva! in pogovor s pesnico in pisateljico Giocondo Belli

Otvoritev razstave
26. 02. 2024