Obisk predsednika Senata Češke republike

28. marca 2022 je bil pri dekanji Filozofske fakultete, prof. dr. Mojci Schlamberger Brezar, na obisku Miloš Vystrčil, predsednik Senata Češke republike, zgornjega doma češkega parlamenta. Z dekanjo sta se pogovarjala o pogojih za študij na univerzah v Sloveniji, položaju študentov, možnostih za štipendiranje in težavah, ki jih prinaša vse bolj pogosta zaposlitev študentov ob študiju. Ugotovila sta, da so nekatere težave v slovenskem viskošolskem izobraževalnem sistemu zelo podobne tistim na Češkem.

Nato sta dekanja in predsednik Senata Češke republike v avli Filozofske fakultete odprla razstavo Jan Amos Komenský – Čeh, ki je svet naučil učiti, s katero obeležujemo 430. obletnico rojstva svetovno znanega pedagoga J. A. Komenskega. Razstava bo na ogled do 15. aprila 2022.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani