Obisk prof. Jusufa Osmanija in veleposlanika Republike Kosovo

V sredo, 15. marca, so na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete v sklopu Izbranih poglavij iz zgodovine JV Evrope v zgodnjem novem veku gostili kosovskega arhivista in zgodovinarja dr. Jusufa Osmanija, upokojenega direktorja kosovskega arhiva in profesorja arhivistike na Filozofski fakulteti Univerze v Prištini. Predaval je o gospodarski zgodovini Kosova, s poudarkom na osmanskem obdobju. Predavanja se je udeležil tudi veleposlanik Republike Kosovo v Sloveniji, Nj. Eks. Valdet Sadik. Gosta sta sprejela prodekana, izr. dr. Sašo Jerše in izr. prof. dr. Irena Samide.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja