Prešeren v prevodih na ta veseli dan kulture

Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete in Škofijska klasična gimnazija Zavod sv. Stanislava so ob gostujoči razstavi  OHK Prešerna na ogled postavi pripravili recital Prešernove poezije v slovanskih in sosednjih jezikih. Sodelovali so dijaki, študentje in učitelji.

Več si lahko preberete tu.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja