Stoletnica lektorata češkega jezika na Filozofski fakulteti

V letnem semestru leta 1922 je na Filozofski fakulteti začel delovati lektorat češkega jezika. Ob častitljivi obletnici so na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete v ponedeljek, 14. 2. 2022, obudili spomine na najpomembnejše osebnosti in dogodke, ki so nas zaznamovali. V razpravi, v kateri je sodeloval tudi veleposlanik Češke republike v Sloveniji, nj. eks. Juraj Chmiel, je bila poudarjena pomembna vloga lektorata in študija češčine pri razvoju gospodarskih, kulturnih in družbenih povezav med Slovenijo in Češko republiko.

Za tiste, ki se srečanja niso mogli udeležiti, so pripravili razstavo na hodniku v 2. nadstropju Filozofske fakultete. Lepo vabljeni k ogledu!

16. 02. 2024

Podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje

Filozofska fakulteta je prejela podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje.
12. 02. 2024

Izid monografije projekta RSDO