Študentsko ZBORovanje

V preteklem tednu, 28. 3. 2023, je ob 20. uri v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji Študentski pevski zbor Filozofske fakultete pod vodstvom prof. dr. Matjaža Barba kot tretji nastopil na 2. študentski zborovski reviji Študentsko ZBORovanje. Dogodek je organiziral Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec, ki je tudi nastopil, pod vodstvom dirigenta in umetniškega vodja revije Jakoba Barba, nastopili pa so tudi Mešani pevski zbor Akademije za glasbo, Pevski zbor Phrenicus (Veterinarska fakulteta), Pevski zbor Cor (Medicinska fakulteta) ter Pevski zbor študentov Fakultete za farmacijo. Naš zbor se je predstavil s tremi skladbami, in sicer: T. Tallis: If ye love me, E. Grieg: Ave maris stella in A. Pärt: Bogoróditse djévo. V splošnem je bilo čutiti, da je občinstvo prav vse nastopajoče sprejelo z odprtimi rokami. Po simpatičnem večernem dogodku pa je z gotovostjo moč trditi, da je študentska zborovska tradicija na Slovenskem še kako živa, hkrati pa z mladostniško energijo nakazuje tudi na vero v svojo kontinuiranost tako v bodoči kot tudi daljni prihodnosti.

27. 02. 2024

Otvoritev razstave Intija Ocóna Jaz sem s tabo, moja Nikaragva! in pogovor s pesnico in pisateljico Giocondo Belli

Otvoritev razstave
26. 02. 2024