Tradicionalni zgodovinski decembrski simpozij v Mariboru

Letošnji tradicionalni decembrski simpozij v Mariboru, ki ga organizirajo Oddelek za zgodovino FF UM, Zgodovinsko društvo dr. Franca Kovačiča v Mariboru in ZRI dr. Franca Kovačiča v Mariboru, je imel naslov Slovenci in Karađorđevići. Z Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete so se s prispevki simpozija udeležili prof. dr. Božo Repe (Je obstajala vladarska ideologija Karađorđevićev?), izr. prof. dr. Bojan Balkovec (Monarh in njegove vlade v Kraljevini SHS/Jugoslaviji) in doc. dr. Peter Mikša s soavtorjem Ivanom Smiljanićem (Brez spomina: kraljevska družina Karađorđević na Slovenskem in njen izbris na primeru spomenikov in obeležij).

Na ogled je bila postavljena tudi razstava Kralj Peter v slovenskih Alpah avtorja Petra Mikše.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja