Umrl je mag. Miran Erič (1959–2023)

Miran Erič ter Gašper in Anže Košir med prevozom na lokacijo srednjeveškega deblaka iz druge polovice 12. ali 13. stoletja v strugi Ljubljanice pri Jurju jeseni 2001 (foto: A. Gaspari)

Miran Erič ter Gašper in Anže Košir med prevozom na lokacijo srednjeveškega deblaka iz druge polovice 12. ali 13. stoletja v strugi Ljubljanice pri Jurju jeseni 2001 (foto: A. Gaspari)

Z žalostjo sporočamo, da nas je v torek, 23. maja 2023, v 65. letu starosti nepričakovano zapustil nekdanji mladi raziskovalec in sodelavec Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete UL, mag. Miran Erič, konservatorski svetnik na Zavodu za varstvo kulturne dediščine Slovenije. Življenjska pot ga je vodila od poklica miličnika do študija slikarstva na Akademiji za likovno umetnost UL in končno v arheologijo. Kot izvrsten jamar in potapljač je bil predan predvsem podvodni arheologiji. Posebej se je posvečal raziskavam starih plovil ter problematiki datiranja in konservacije lesenih predmetov iz mokrih okolij. Z nekaterimi odmevnimi odkritji, kot sta paleolitska konica iz lesa tise in rimska ladja iz Ljubljanice pri Sinji Gorici, ter z razvejano mednarodno raziskovalno dejavnostjo se je za vselej zapisal v zgodovino slovenske arheologije. Spominjali se ga bomo kot prijetnega in vedno nasmejanega človeka, predanega strokovnjaka in dragega kolega.

Zadnje novice
03. 10. 2023

Začel se je prevajalsko-glasbeni projekt Sing-a-Vision (Zavižaj vizijo)

Avtorji projekta Sing-a-Vision, od leve proti desni: izr. prof. dr. Adriana Mezeg, Matej Škorjak, mag. Petra Hrovat Hristovski
30. 09. 2023

Mednarodna poletna šola Okoljska zgodovina in historična ekologija Dinarskega krasa

Dr. Nataša Ravbar predstavlja delo Inštituta za raziskovanje krasa ZRC SAZU, v Postojni, foto: dr. Borna Fuerst-Bjeliš
27. 09. 2023

Srečanje z bruckami in bruci in Pozdrav brucem

Utrinek z lanskega srečanja z bruckami in bruci Filozofske fakultete