Umrl je mag. Miran Erič (1959–2023)

Miran Erič ter Gašper in Anže Košir med prevozom na lokacijo srednjeveškega deblaka iz druge polovice 12. ali 13. stoletja v strugi Ljubljanice pri Jurju jeseni 2001 (foto: A. Gaspari)

Z žalostjo sporočamo, da nas je v torek, 23. maja 2023, v 65. letu starosti nepričakovano zapustil nekdanji mladi raziskovalec in sodelavec Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete UL, mag. Miran Erič, konservatorski svetnik na Zavodu za varstvo kulturne dediščine Slovenije. Življenjska pot ga je vodila od poklica miličnika do študija slikarstva na Akademiji za likovno umetnost UL in končno v arheologijo. Kot izvrsten jamar in potapljač je bil predan predvsem podvodni arheologiji. Posebej se je posvečal raziskavam starih plovil ter problematiki datiranja in konservacije lesenih predmetov iz mokrih okolij. Z nekaterimi odmevnimi odkritji, kot sta paleolitska konica iz lesa tise in rimska ladja iz Ljubljanice pri Sinji Gorici, ter z razvejano mednarodno raziskovalno dejavnostjo se je za vselej zapisal v zgodovino slovenske arheologije. Spominjali se ga bomo kot prijetnega in vedno nasmejanega človeka, predanega strokovnjaka in dragega kolega.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja