Žiga Zwitter predaval na Dunaju

ZUG Minisymposium - Zwitter

23. januarja 2023 je Žiga Zwitter predaval na Dunaju (Minisymposien::BOKU), na povabilo Centra za okoljsko zgodovino (ZUG, Zentrum für Umweltgeschichte) Inštituta za socialno ekologijo Universität für Bodenkultur Wien. Naslov predavanja, ki sta ga pripravila skupaj z dunajskim botanikom Leonidom Rasranom: Vrstno bogati travniki in pašniki v Alpah v zadnjem tisočletju: okoljska zgodovina in historična ekologija kmetijskih ekosistemov (Species-Rich Grasslands in the Alps in the Last Millennium: Environmental History and Historical Ecology of Agroecosystems).

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani