Oddelek za umetnostno zgodovino

14. Mednarodna poletna šola muzeologije

Vljudno vabljeni k udeležbi na 14. Mednarodni poletni šoli muzeologije, ki se bo odvila med 5. in 9. septembrom 2022 v Kopru. Tema poletne šole bo Mednarodni muzejski dan 2022, za naslov katerega je ICOM (Mednarodni muzejski svèt) izbral geslo "Moč muzejev".

Vsebine, ki se jih bo raziskovalo, so:

• Moč doseganja trajnosti: muzeji kot ključni akterji v svojih lokalnih skupnostih prispevajo k številnim ciljem, ki vključujejo spodbujanje trajnega razvoja in socialne ekonomije ter razširjanje znanstvenih informacij o okoljskih izzivih.
  • Moč inovacij na področju digitalizacije in dostopnosti: muzeji so inovativna igrišča, kjer se razvijajo nove tehnologije. Digitalne inovacije lahko naredijo muzeje bolj dostopne in privlačne.
  • Moč gradnje skupnosti z izobraževanjem: muzeji s svojimi zbirkami in programi povezujejo družbo in gradijo skupnosti. S podpiranjem demokratičnih vrednot in zagotavljanjem priložnosti za vseživljenjsko učenje prispevajo k oblikovanju informirane in angažirane civilne družbe.

Program in dodatne informacije najdete v uradnem vabilu.

Oddelek za prevajalstvo

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (21. 11. – 25. 11. 2022)

Seminar Svetovni roman (2022/2023) pri prof. Virku

Sprememba GU Irena Ipavec Dobrota