Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je na svoji spletni strani objavilo razpis Projektno delo za pridobitev praktičnih izkušenj in znanj študentov v delovnem okolju 2022/2023.

Predmet javnega razpisa je sofinanciranje izvedbe projektov, s katerimi se krepi sodelovanje in povezovanje visokošolskega sistema z gospodarstvom ter z negospodarstvom in neprofitnim sektorjem v lokalnem/regionalnem okolju. V projektne aktivnosti se bodo vključili študenti pod mentorstvom pedagoških mentorjev, delovnih mentorjev oziroma strokovnih sodelavcev iz lokalnega/regionalnega okolja.

Namen javnega razpisa:

• spodbujanje krepitve sodelovanja in povezovanja visokošolskega sistema z okoljem (gospodarstvo ter negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem in regionalnem okolju) in izvajanje prožnih oblik učenja,
  • pridobivanje konkretnih, praktičnih izkušenj mladih že med izobraževanjem, razvoj znanj za neposredno udejstvovanje pri uresničevanju idej in pridobivanju izkušenj, razvoj podjetnosti, inovativnosti, kreativnega razmišljanja, ustvarjalnosti ipd. za večjo zaposljivost in lažji prehod v delovno okolje,
  • je skladen tudi s Slovensko strategijo pametne specializacije (S4).

Ciljna skupina: študenti prve (univerzitetni in visokošolski strokovni študijski programi), druge in tretje stopnje, ki so ves čas trajanja projekta redno vpisani v študijski program.

Povabilo partnerjem za sodelovanje v projektih

K sodelovanju v projektih vabimo partnerje iz gospodarstva (sklop A) ter partnerje iz negospodarstva in neprofitnega sektorja iz lokalnega/regionalnega okolja (sklop B).  Za več informacij pokličite na 01/24 11 048 (Urška Gruden).

Prijavna dokumentacija:

Interni rok za oddajo prijavne dokumentacije na ursa.gruden@ff.uni-lj.si je 31. avgust 2022 do 10.00.

Za dodatna vprašanja pišite na ursa.gruden@ff.uni-lj.si ali na 01/24 11 048.

Obvestilo o odprtih razpisih Razvojnega sklada UL v letu 2023

Znanstvenoraziskovalni inštitut

Novosti pri ocenjevanju aktivnosti bilateralnega sodelovanja in bilateralnih raziskovalnih projektov

Znanstvenoraziskovalni inštitut