Študijska praksa za študentke in študente UL FF

Delo:

Izvajanje dveh mednarodnih primerjalnih raziskav na terenu (v šolah v Sloveniji) in kasneje tudi kodiranje odprtih odgovorov. Izvajanje na terenu bo potekalo od 8. 3. 2021 – 31. 5. 2021 (možna je prilagodljivost, dela ni potrebno opravljati prav vsak dan).

Zahteve:

• natančnost, sledenje navodilom;
  • komunikativnost (navodila boste prebrali pred celim razredom), ustvarjanje delovnega vzdušja (učenci bodo reševali teste, zato je potrebna kontrola nad tem, da bo test res reševal vsak zase, prav tako bo verjetno koga potrebno spodbuditi k reševanju);
  • prevozno sredstvo in izpit B kategorije (ni potrebno prav za vsakega študenta, ker se bo na šoli testiralo več razredov hkrati);
  • poslan CV z dosedanjimi izkušnjami na naslova nina.pertoci@pei.si in jure.novak@pei.si.

Druge informacije povezane z izvedbo aktivnosti:

• delo se bo izvajalo zjutraj in dopoldan, na šolah po Sloveniji, zato (vsaj nekateri) potrebujete prevoz (kilometrina bo plačana);
  • po zaključku prakse je možnost opravljanja študentskega dela oz. delati preko študentske napotnice;

Za začetek študijske prakse je nujna udeležba na eni ali obeh delavnicah (od tega bo odvisno do kdaj boste lahko opravljali študijsko prakso in ali se bo delo nadaljevalo tudi kot študentsko delo – delo preko študentske napotnice).

ICCS delavnica za izvajanje na šolah bo predvidoma 4. 3. 2021 (trajala bo predvidoma 2 uri), PIRLS delavnica za izvajanje na šolah bo predvidoma 9. 3. 2021 ali 10. 3. 2021 (trajalo bo predvidoma 2 uri).

Dodajamo povezavo do Pedagoškega instituta – PI.

Dodatne informacije za oba projekta so na voljo na naslednjih povezavah:

Prijave za sodelovanje pri ICCS sprejemamo do vključno 2. 3. 2021, za sodelovanje pri PIRLS pa do 5. 3. 2021.

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Pisarna oddelka 2. 4. in 5. 4. 2024

Urnik knjižnice/ tajništva oddelka med 2. 4. in 5. 4. 2024

Najava razpisa za delovno mesto asistenta na Oddelku