Center za pedagoško izobraževanje

Uspešna prijava programov profesionalnega uposabljanja za šolsko leto 2022/23

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je februarja 2022 objavilo Javni razpis za izbor in sofinanciranje programov profesionalnega usposabljanja za šolsko leto 2022/23, na katerega se je s 37 programi prijavila tudi Filozofska fakulteta pod koordinatorstvom Centra za pedagoško izobraževanje. Prijavitelji so lahko seminarje uvrstili v naslednje prednostne teme:

• poučevanje, učenje in vrednotenje dosežkov v učnem in študijskem procesu s poudarkom na sodobni učni tehnologiji in inovativnih pristopih poučevanja in učenja,
  • trajnostni razvoj in aktivno državljanstvo,
  • nadarjeni v vzgojno-izobraževalnem procesu ter vzgoja in izobraževanje otrok s posebnimi potrebami (senzibilizacija in usposabljanje za uporabo novih pedagoških metod in pristopov),
  • izvajanje vseživljenjske karierne orientacije in zagotavljanje enakih možnosti ranljivim skupinam,
  • socialno čustvene kompetence in dobrobit v vzgoji in izobraževanju (opolnomočenje strokovnih delavcev za soočanje s temami duševnega zdravja in odvisnosti),
  • svetovalno delo v vzgojno-izobraževalnem in študijskem procesu in
  • razvoj sporazumevalne zmožnosti v slovenskem jeziku, dvojezičnosti/večjezičnosti in medijske pismenosti.

Prijavo smo vodili na Centru za pedagoško izobraževanje, kjer smo vse zaposlene in nekaj zunanjih sodelavcev pozvali k prijavi. Prejeli smo 37 prijav na različne prednostne teme in prav vse je ministrstvo potrdilo v sklepu, ki smo ga prejeli junija 2022.

Prijaviteljem in oddelkom se ob tem zahvaljujejo za prijavo in nadaljnje sodelovanje pri izvedbi le-teh.

Programi so že objavljeni v spletnem katalogu programov nadaljnjega izobraževanja in usposabljanja strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju Katis. Na seminarje se učitelji in strokovni delavci v VIZ že lahko prijavijo.

V pripravi je publikacija s ponudbo programov Centra za pedagoško izobraževanje in promocija posameznih programov po šolah, s katero bomo aktivno pričeli konec avgusta.

Obvestilo o odprtih razpisih Razvojnega sklada UL v letu 2023

Znanstvenoraziskovalni inštitut

Novosti pri ocenjevanju aktivnosti bilateralnega sodelovanja in bilateralnih raziskovalnih projektov

Znanstvenoraziskovalni inštitut