Vabilo na pogovor s francoskim pisateljem Davidom Diopom

Ta teden bo v Ljubljani pisatelj DAVID DIOP, ki smo mu leta 2019 namenili Nagrado Goncourt po izboru slovenskih študentov za njegov roman Frère d'âme (Več kot brat). V okviru njegovega kratkega bivanja ga boste lahko srečali v petek, 21. aprila, na dveh dogodkih:

- Od 9.30 do 10.30 na Filozofski fakulteti v pred. 030. Izr. prof. dr. Florence Gacoin-Marks se bo s pisateljem pogovarjala o položaju francoske in frankofonskih književnosti, o njegovem romanu v okviru sodobnega romanopisja ipd. Prav tako bo dovolj časa za morebitna študentska vprašanja. Srečanje bo potekalo v francoščini.

- Ob 18. uri v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma. S pisateljem se bo pogovarjala Nina Gostiša, novinarka Dela. (Ob tej priložnosti bo Francoski inštitut podelil Nagrado Nodier za najboljši lanski prevod francoske književnosti v slovenski jezik.) Pogovor bo tolmačen v slovenski jezik.

Vstop je brezplačen, a kot vedno je treba vstopnice rezervirati in dvigniti pred dogodkom. Rezervirate jih lahko na povezavi.

Lepo vabljeni!

Sprememba GU Tomislav Virk

Raba AI na Oddelku za anglistiko in amerikanistiko

Dostop do De Gruyter eBooks