Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Vabilo na usposabljanje spremljevalcev slepih in slabovidnih

Ste vedeli, da je eden največjih izzivov za ljudi s slepoto ali slabovidnostjo mobilnost – priti od točke A do točke B? Osebe s slepoto ali slabovidnostjo so bile že na najvišjih gorah sveta, potujejo po svetu, kolesarijo, smučajo, hodijo v službe, skrbijo za svoje družine … Pri vsem tem pa pogosto potrebujejo pomoč spremljevalca.

Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije že vrsto let izvaja program Mreža spremljevalcev za preprečevanje socialne izključenosti slepih in slabovidnih, ki povezuje uporabnike ter videče spremljevalce po vsej državi. Ta program osebam s slepoto in slabovidnostjo omogoča, da dobijo spremstvo, ko ga potrebujejo in jih podpira v prizadevanjih za čim večjo samostojnost in vključenost v družbo. Če ste tudi vi pripravljeni kakšno uro svojega časa nameniti spremljanju, vabljeni, da se pridružite Mreži spremljevalcev. Vse zainteresirane vabijo, da se udeležijo brezplačnega usposabljanja za spremljevalce slepih in slabovidnih, ki bo potekalo v soboto, 23. 3. 2024, od 9. do 16. ure v prostorih knjižnice slepih in slabovidnih Minke Skaberne, Kotnikova 32, 1000 Ljubljana.

Za prijavo in več informacij pokličite na telefonsko številko klicnega centra: 01 4700 244 ali pišite na naslov: klicni.centervzveza-slepih.si.

Prijave sprejemajo do ponedeljka, 18. 3. 2024.

Sprememba GU Olga Markič

Vabilo na 17. Pohod humanosti

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Povabilo k sodelovanju pri izobraževalno-mentorskem programu Kreativni inkubator