Gostujoči predavanji o starem Egiptu dr. Uroša Matića

Vabljeni na gostujoči predavanji dr. Uroša Matića z Univerze v Gradcu, ki bosta potekali v prostorih Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete, Zavetiška 5, Ljubljana.

Prvo predavanje z naslovom Poželjivi bogovi: spolnost, spol in božanska spolna srečanja v starem Egiptu / Lustful Gods: Sex, Gender and Divine Sexual Encounters in Ancient Egypt bo potekalo v ponedeljek, 18. 12. 2023, ob 13.00–14.35 (predavalnica P6).

Drugo predavanje z naslovom Ulice v starem Egiptu: materialnost vmesnih prostorov / Streets in Ancient Egypt: Materiality of In-Between Spaces bo potekalo v torek, 19. 12. 2023, ob 9.40–11.15 (predavalnica P6).

Predavanji bosta v angleškem jeziku.

Predavanji sodita v niz Gostujočih predavanj ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti.

Vabljeni!