Nadgradnja CLARIN.SI: novi orodji Korpusnik in SENTA

Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1238. sestanek, ki bo v ponedeljek, 18. decembra, ob 18. uri v predavalnici 325 v 3. nadstropju Filozofske fakultete. Na temo Nadgradnja CLARIN.SI: novi orodji Korpusnik in SENTA bo predaval dr. Iztok Kosem, Inštitut Jožef Stefan in Center za jezikovne vire in tehnologije Univerze v Ljubljani.

Kratek povzetek:

V letih 2022 in 2023 je potekal projekt SLOKIT oz. nadgradnja CLARIN.SI, katerega glavna rezultata sta orodje Korpusnik, ki povzema podatke iz petih korpusov slovenskega jezika, in aplikacija SENTA za poenostavljanje in analizo besedil. Posebno pozornost pri zasnovi in izdelavi obeh orodij smo namenili dostopnosti za osebe s posebnimi potrebami. Poleg prikaza delovanja obeh orodij bom razložil ključne odločitve, ki so vplivale na njuno zasnovo. Na kratko bom predstavil tudi druge rezultate projekta.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor